Hoppa till huvudinnehåll

Kontaktpersoner och medlemmar i Båttekniska Nämnden

Ordförande
Göran Holmqvist, Wivalliusgatan 21, 112 60 STOCKHOLM
Mobil: 070-761 81 88
e-post: lean.coaching@telia.com

Sekreterare
Lennart Falck, Hälleflundregatan 44,  426 58 VÄSTRA FRÖLUNDA
Mobil: 070-750 89 76
e-post: falck.lennart@gmail.com

Ledamot, Blekingekretsen
Per Carlsson, Fasanstigen 8, 373 32 NÄTTRABY
Mobil: 070-821 35 00
e-post: pelle@aspec.nu

Ledamot, Dackekretsen
Martin Lesén, Johan III:s väg 13, 387 33 BORGHOLM
Mobil: 070-588 31 26
e-post: martin@lesen.nu

Ledamot, Västkustkretsen
Tommy Källberg, Lokattsbacken 80, 426 74 VÄSTRA FRÖLUNDA
Mobil: 076-050 16 83
e-post: tommy.kallberg@telia.com

Ledamot, Öresundskretsen
Olle Svärd,Jasminvägen 13, 27450 SKIVARP
Mobil: 070-456-66-66
e-post: olle_svard@telia.com

Riksföreningens kontaktperson
Peter Follin, Lilla Varholmen 2, 423 40 TORSLANDA
Mobil: 070-822 70 18
e-post: peterfollin@gmail.com

_______________________________________________________

Kretsarnas kontaktpersoner

Utsedda av styrelsen i respektive krets.

Blekingekretsen
Per Carlsson, Fasanstigen 8, 373 32 NÄTTRABY
Mobil: 070-821 35 00
e-post: pelle@aspec.nu

Bottenhavskretsen 
Nils Persson,  Tullgatan 6, 852 31 SUNDSVALL
Mobil:  070-556 69 66
e-post: nils.persson@vikingmedia.se

Bottenvikskretsen
Erik Svedmark, Badstigen 2, 931 52  SKELLEFTEÅ
Mobil: 070-238 19 95
e-post: e.svedmark@telia.com

Dackekretsen 
Per-Åke Magnusson, Ekenäsgatan 41, 388 96 HAGBY 
Mobil: 070-525 79 36,  
e-post: per-ake.magnusson@wsp.com

Eggegrundskretsen
Stefan Engström, Skärså 686, 826 91 SÖDERHAMN  
Mobil: 070-752 66 70  
e-post: steffe.engstrom@gmail.com

Sörmlandskretsen
Stefan Kindeborg, Tärnvägen 5, 611 62 NYKÖPING
Mobil: 070-471 83 44,
e-post: stefan.kindeborg@gmail.com

S:t Annakretsen
Mats Kostmann, Resebrogatan 7, 603 80 NORRKÖPING
Mobil: 076-772 83 66
e-post: mats.kostmann@rtog.se

Uppsalakretsen
Kurt Sjöberg, Järpvägen 16, 756 53 UPPSALA
Mobil: 070-583 09 04
e-post: kurt@datagate.se

Vänerkretsen
Lars Emthammar, Norra Strandgatan 1 , 652 24 KARLSTAD
Mobil: 070-617 14 55
e-post: em.lars@telia.com

Väster Mälarkretsen
Håkan Alnefelt, Tegelvägen 67, 723 48 VÄSTERÅS
Mobil: 070-261 66 55
e-post: najad@alnefelt.se

Västkustkretsen
Ove Thorin, Bueråsvägen 16, 439 91 ONSALA
Mobil: 0705-72 86 00,
e-post: ove.thorin@telia.com

Öresundskretsen
Olle Svärd,Jasminvägen 13, 27450 SKIVARP
Mobil: 070-456-66-66
e-post: olle_svard@telia.com

 

_______________________________________________________

Reviderad 2019-01-09/TK