Ledamöter

Önskar du skicka in en felrapport, en haverirapport, en artikel eller ett tips gör du detta i första hand till sekreteraren.

Ordförande
Göran Holmqvist, Wivalliusgatan 21, 112 60 STOCKHOLM
Tel/mobil: 070-761 81 88
e-post: lean.coaching@telia.com

Sekreterare
Lennart Falck, Hälleflundregatan 44 426 58 VÄSTRA FRÖLUNDA
Tel/mobil: 070-750 89 76
e-post: lfalck@telia.com

Ledamot /Riksföreningens kontaktperson
Magnus Sterky, Nämndemansbacken 23, 128 38 SKARPNÄCK
Tel bostad: 08-648 50 02, mobil: 070-897 44 11,e-post: magnus@sterky.com

Ledamot
Tommy Källberg, Blåsippevägen 10, 475 37 BOHUS BJÖRKÖ
Tel mobil: 076-050 16 83
e-post: tommy.kallberg@telia.com

Ledamot 
Kjell Johansson, Örtugsgatan 116, 603 79 NORRKÖPING
Tel bostad: 010-478 46 52, mobil:  0708-19 12 05,
e-post: kjell.johansson@sjofartsverket.se

_______________________________________________________

Kretsarnas kontaktpersoner

Utsedda av styrelsen i respektive krets.

Bottenvikskretsen
Lars-Jonny Landström, Hjortronstigen 2 B, 931 39 SKELLEFTEÅ
Mobil: 070-318 42 04, e-post: ljl.53101@telia.com

Bottenhavskretsen 
Nils Persson,  Tullgatan 6, 852 31 SUNDSVALL
Mobil:  070-556 69 66,  e-post: nils.persson@vikingmedia.se

Eggegrundskretsen
Stefan Engström, Skärså 686, 826 91 SÖDERHAMN  
Mobil: 070-752 66 70  e-post: steffe.engstrom@gmail.com

Uppsalakretsen - Vilande.

Stockholmskretsen
Göran Holmqvist, Wivalliiusgatan 21, 112 60 STOCKHOLM
Tel bostad:  08-99 30 80, mobil: 070-761 81 88
e-post: lean.coaching@telia.com

Sörmlandskretsen

Björn Lindeberg, Östorp Råby, 611 94 NYKÖPING
Tel bostad: 0155-24 23 44, mobil: 070-344 34 60,
e-post: lindebergbjorn@gmail.com

S:t Annakretsen
Niklas Borg, Sävsångarevägen 47, 585 65 LINGHEM
Tel. mobil: 0708-15 49 73,
e-post:niklas.borg@marinaman.se

Dackekretsen 
Per-Åke Magnusson, Virells väg 6, 394 77 KALMAR 
Tel 0480-47 06 42, Mob 070-525 79 36,  
e-post: per-ake.magnusson@WSPGroup.se

Blekingekretsen
Lars Möller, Orkestergatan25, 371 49 KARLSKRONA
Mob 070-679 01 88,
e-post: lars.moller@telia.com
 
Öresundskretsen
Carl-Magnus Remelin, Hortenisavägen 4, 262 65 ÄNGELHOLM  
Tel bost 0431-185 80, Mob 070-896 63 55,
e-post: magnus.remelin@hotmail.com

Västkustkretsen
Ove Thorin, Bueråsvägen 16, 439 91 ONSALA
Tel bostad: 0300-621 73, mobil: 0705-72 86 00,
e-post: ove.thorin@telia.com
 
Väster Mälarkretsen
Håkan Alnefelt, Tegelvägen 67, 723 48 VÄSTERÅS
Mobil: 070-261 66 55, e-post: hakan@alnefelt.se

Vänerkretsen
Lars Emthammar, Norra Strandgatan 1 , 652 24 KARLSTAD
Mob: 070-617 14 55, e-post: em.lars@telia.com

 

___________________________________________________________

Reviderad 2016-05-03/ep